Město Hořovice
Hořovice

Badmintonový turnaj - Pohár starostky města Hořovice

badminton

V sobotu 4. května se v hořovické sportovní hale konal badmintonový turnaj. Jednalo se o 2. ročník turnaje s přívlastkem „Pohár starostky města Hořovice“.

Badmintonový turnaj - Pohár starostky města Hořovice

V sobotu 4. května se v hořovické sportovní hale konal badmintonový turnaj. Jednalo se o 2. ročník turnaje s přívlastkem „Pohár starostky města Hořovice“.

badminton

Turnaje se zúčastnilo celkem 44 hráčů a hráček. Pozvání dostali jak registrovaní, tak i neregistrovaní hráči. Kromě hořovických přijeli hráči z Kladna, Králova Dvora, Mníšku pod Brdy, Prahy.

Hlavní soutěž probíhala ve dvouhrách. Švýcarský herní systém umožnil, aby si všichni hráči zahráli čtyři až pět zápasů (celkem 105 zápasů). A nejen to. Velkou výhodou tohoto systému je postupné sbližování hráčů s podobnou herní úrovní. To umožnilo naplnit cíle turnaje – získání cenných herních zkušeností, podpora přirozené soutěživosti a setkání s novými lidmi.

Na medailových pozicích za Hořovice se umístili v kategorii U11 Ondřej Langer, Ema Medková a Alena Frühaufová. V kategorii U13 Olga Sedláčková, Nela Drvoštěpová. Kategorie U15 Tomáš Mařík a Dominika Nová. Překvapení přišlo až na samý závěr. Kdo získá pohár, který převezme od místostarostky Hořovic Evy Kaufmanové? Podmínkou získání poháru bylo největší rozdílové skóre, tj. rozdíl mezi počtem vyhraných a prohraných výměn v celé soutěži, a zároveň umístění na 1. místě ve své kategorii. Pohár byl připraven pro jednu dívku a jednoho chlapce bez rozdílu věku.

Z dívek byla neúspěšnější Olga Sedláčková, za chlapce Tomáš Mařík, oba z oddílu BK93 Hořovice. Oběma hráčům tímto gratulujeme. Gratulujeme také všem ostatním hráčům, bez rozdílu umístění v kategoriích, za jejich výkony.

Turnaj byl zakončen již nesoutěžní dobrovolnou hrou párových disciplín. Celý turnaj se nesl v duchu fair play, soutěživosti na kurtech a přátelské atmosféry mimo kurty. Za to velké díky všem zúčastněným. Zvláštní poděkování patří rodičům všech hráčů, kteří nejen že podporují a vedou své děti ke sportování, ale napekli dobroty a starali se o občerstvení v hale. Bez nich by to prostě nešlo.

Na závěr bychom rádi poděkovali paní místostarostce Evě Kaufmanové za záštitu nad celou akcí.

Pavel Ludvík

Datum vložení: 19. 5. 2024 13:45
Datum poslední aktualizace: 19. 5. 2024 13:48
Autor: centrum Informační