Logo mobilní aplikacegoogle-play-downloadapp-store-download

Výsledky voleb

OZNÁMENÍ O DOBĚ A MÍSTĚ KONÁNÍ VOLEB DO EVROPSKÉHO PARLAMENTU

zde ke stažení

Informace o sídle a počtu volebních okrsků
zde ke stažení

Ověřte si, zda u Vás nedošlo ke změně volebního okrsku!

Ve dnech 24.5. – 25.5.2019 se budou konat volby do Evropského parlamentu.

Upozorňujeme občany na změnu nového vymezení volebních okrsků, ke které došlo zápisem do RÚIAN. V Hořovicích se snížil počet volebních okrsků na 4 – byl zrušen okrsek č. 5, který sídlil ve Společenském domě. Žádáme občany, aby si ověřili, zda u nich došlo ke změně volebního okrsku a do kterého volebního okrsku mají jít volit.

Nově změněné okrsky budou platné pro všechny další volby. „Oznámení o době a místě konání voleb do Evropského parlamentu“ bude v květnu zveřejněno v tisku a vyvěšeno na úřední desce MěÚ.

Ing. Anna Křížková

vedoucí odboru organizačního a obecní živnostenský úřad

Upozornění pro voliče ohledně voleb do Evropského parlamentu

Občané ČR, kteří se přestěhují po 14. dubnu 2019, nemohou být zapsáni automaticky do seznamu voličů pro volby do EP v místě nového trvalého pobytu, ale pouze tehdy, předloží-li městskému úřadu do uzavření seznamu voličů pro volby do EP potvrzení o vyškrtnutí ze seznamu z místa původního trvalého pobytu (toto potvrzení může volič předložit i ve dnech voleb okrskové volební komisi ve volební místnosti v místě trvalého pobytu).

Občan jiného členského státu EU, který má právo volit, tzn., že splňuje podmínky uvedené v § 5 zákona o volbách do Evropského parlamentu (alespoň druhý den voleb dosáhl věku 18 let, je po dobu nejméně 45 dnů, tj. nejméně od 10. dubna 2019, přihlášen k trvalému nebo přechodnému pobytu na území České republiky a nenastala u něj překážka ve výkonu volebního práva) a není uvedenv dodatku stálého seznamu voličů, projeví svou vůli hlasovat ve volbách do Evropského parlamentu na území České republiky tím, žemusí osobně požádat městský úřad o zápis do seznamu voličů, v jehož správním obvodu je přihlášen k trvalému nebo přechodnému pobytu, nejpozději 40 dnů přede dnem voleb, tj. nejpozději do 16.00 hodin dne 14. dubna 2019 .

V tento den bude na Městském úřadu v Hořovicích, Palackého náměstí 640,  zajištěna služba.

Občan jiného členského státu EU, který má právo volit ve volbách do Evropského parlamentu na území České republiky a nebyl zapsán v seznamu EP na území České republiky již v předchozích volbách do Evropského parlamentu, není zanesen do seznamu EP automaticky, ale musí o tento zápis požádat.

Voličský průkaz vydává městský úřad voliči, který je u něj zapsán v seznamu voličů pro volby do Evropského parlamentu a nebude moci nebo nehodlá volit ve volebním okrsku, pro který je tento seznam veden. Žádost je možné podat nejpozději v pátek 17. května 2019 do 16.00 hodin Městskému úřadu v Hořovicích.

Voličský průkaz lze vydat NEJDŘÍVE 9. května 2019.

ODVOLÁNÍ KANDIDÁTŮ zde ke stažení