Logo mobilní aplikace

Volně ke stažení:

Partnerství s německými městy žije!

Die Partnerschaft mit der deutschen Städten lebt!

30. 6. 2017 Zobrazit více

Hořovice patří do Evropy

Ve dnech 27. až 30. srpna letošního roku osmičlenná delegace města Hořovic slavnostně zahájila ve svém partnerském městě Gau-Algesheim evropský projekt „Společně tvoříme budoucnost Evropy“. Do projektu se zapojilo také italské město Bonavigo, které projevilo ústy svého starosty Oraria di Ricevimenta zájem navázat partnerskou spolupráci s městem Hořovice.

Hořovice patří do Evropy

Ve dnech 27. až 30. srpna letošního roku osmičlenná delegace města Hořovic slavnostně zahájila ve svém partnerském městě Gau-Algesheim evropský projekt „Společně tvoříme budoucnost Evropy“. Do projektu se zapojilo také italské město Bonavigo, které projevilo ústy svého starosty Oraria di Ricevimenta zájem navázat partnerskou spolupráci s městem Hořovice.

GAV rámci výše uvedeného projektu přispělo město Hořovice výstavou fotografií na téma „Hořovice včera a dnes“, kterou jsme v prostorách městského úřadu v Gau-Algesheimu instalovali za osobní účasti autora výstavy Aloise Crka. Navázali jsme tak na myšlenku německých partnerů, kteří svou fotografickou výstavu v Hořovicích slavnostně otevřeli již v květnu.

GA

Součástí partnerského setkání byla také konference, které se zúčastnila evropská poslankyně Birgit Collin-Langen a představitelé zemského sněmu a vlády Porýní-Falce. „Budoucnost Evropy je v rukou lidí, kteří zde žijí.“ To je jedna z vět v projevu poslankyně Evropského parlamentu, která mi utkvěla v paměti. Přestože nejsme v Evropě všichni stejného přesvědčení, máme si co říci. V každém případě máme jeden společný zájem – Evropa musí žít a zachovat si svou kulturu plynoucí z její bohaté historie.  Také volný pohyb osob, pracovní příležitosti a zákonné rámce v jednotlivých zúčastněných zemích a samozřejmě palčivý problém migrantů byly tématy diskuse.

GA

Němci nás opět překvapili svou pospolitostí. Obyvatelé partnerského města se rozhodli pochlubit se nám a Italům svými kulinářskými dovednostmi, a tak pro nás připravili opravdu pestrou večeři složenou z nepřeberného množství salátů, grilovaných specialit i sladkostí. Třešničkou na dortu bylo vystoupení místního sboru, který společenský večer příjemně doladil. Jen stěží jsem si v duchu představoval takovou akci v Hořovicích.

Spolupráce s německým Gau-Algesheimem se rozvíjí velmi slibně. Za mnohé vyjmenujme náš stánek na adventních trzích v Německu, květnové vystoupení katolického sboru v kostele Nejsvětější trojice na Palackého náměstí, výstavy fotografií na úřadech obou měst nebo česko-německý letní tábor mladých hasičů na naší táborové základně ve Zbirohu. A plánujeme další spolupráci. Němci budou nabízet svá vynikající vína ve svém stánku na již tradičním Cibulovém jarmarku. Jednáme o vystoupení žáků hořovické základní umělecké školy na letošních adventních trzích v Německu. Radní Vavřička intenzivně jedná s německými školami o výměnných pobytech našich žáků i učitelů. Sám se také rozhodl v doprovodu německých cyklistů uspořádat zhruba 500 km dlouhou Hořovice – Gau-Algesheim Tour.

Partnerství je o lidech, ne o politice a politicích. Věřím, že pomalu, ale jistě budou partneři skutečně města a ne jen jejich komunální politici.

S úctou Dr. Ing. Jiří Peřina (ČSSD), starosta Hořovic.

26. 10. 2015 Zobrazit méně

Návštěva z Gau-Algesheim 15. - 17. 5 2015

O víkendu 15. – 17. června navštívila Hořovice osmičlenná delegace z německého partnerského města Gau-Algesheim, kterou vedl starosta Dieter Linck společně s místostarostou Clausfriedrichem Hassemerem.

22. 5. 2015 Zobrazit více

Koncert CHRISTIAN ERBACH CHOR

V sobotu 16. května v podvečerní čas zazněly v kostele Nejsvětější Trojice duchovní skladby v podání katolického pěveckého sboru CHRISTIAN ERBACH CHOR MĚSTA Gau-Algesheim.

20. 5. 2015 Zobrazit více

Partnerské město Gau-Algesheim