Logo mobilní aplikace

Volně ke stažení:

Mobilní poradna Bílého kruhu bezpečí pro oběti trestných činů

1. 7. 2021 Zobrazit více

Zloděj vykopal a odcizil 28 okrasných stromů

Není vyloučeno, že je bude nabízet k prodeji.

6. 3. 2019 Zobrazit více

Ze zpráv Policie ČR

BEROUNSKO – Střet autobusu s chodcem.Vloupání do vozidla. Vloupání do rekreační chaty.
Zloděj využil nepozornosti poškozené. Neznámí řidiči.

20. 12. 2018 Zobrazit více

Počty dopravních nehod s účastí chodců stoupají

Dopravní policisté upozorňují na zvýšený počet dopravních nehod, při kterých došlo ke sražení chodců. Za poslední měsíc vyjížděli dopravní policisté již k osmi dopravním nehodám na našem okrese, kdy došlo ke střetu vozidla s chodcem. Poměrně často bývá chodec sražen na přechodu pro chodce. Není však výjimkou že i na jiných místech, avšak většinou ve městech nebo obcích.

Počty dopravních nehod s účastí chodců stoupají

BEROUNSKO – Za poslední měsíc evidují policisté již osm případů.

Dopravní policisté upozorňují na zvýšený počet dopravních nehod, při kterých došlo ke sražení chodců. Za poslední měsíc vyjížděli dopravní policisté již k osmi dopravním nehodám na našem okrese, kdy došlo ke střetu vozidla s chodcem. Poměrně často bývá chodec sražen na přechodu pro chodce. Není však výjimkou že i na jiných místech, avšak většinou ve městech nebo obcích.

Za sledované období od 1.11.2018 do 17.12. 2012 bylo těchto dopravních nehod na okrese Beroun osm oproti loňskému roku, kdy jich za stejné období bylo pět. V průběhu loňského roku byl počet  dopravních nehod s účastí chodce v počtu 33, letos 31, z nichž dva chodci utrpěli těžká zranění, 21 chodců lehká zranění a deset z nich byli viníky dopravní nehody.

Policisté apelují na všechny chodce, aby při přecházení vozovky dbali zvýšené opatrnosti. Absolutní přednost na přechodu je pouhý mýtus. Řidič není schopen své vozidlo zastavit na místě, pokud mu chodec do vozovky náhle vstoupí. S přihlédnutím na povětrnostní podmínky a povrch na vozovce se brzdná dráha mění (náledí, sníh, mokrý povrch, štěrk atd.). Chodec by měl vždy předem vyhodnotit situaci a skutečně vyčkat, až řidič své vozidlo zastaví. Není pravidlem, že řidič dá chodci pokaždé přednost a ani to, že pokud v jednom jízdním pruhu chodce řidič pustí, že v opačném směru nebo dalším jízdním pruhu další řidič také zastaví. Chodec může velice snadno předejít situaci, kdy by mohl být sražen a to vlastním zdravým rozumem. Velmi důležitý je oční kontakt s řidičem, kdy chodec i řidič o sobě vědí a poté bezpečně přejít vozovku. Bezhlavé „vrhání“ se přes přechody pro chodce mívá pro chodce většinou fatální následky. I přes to, že jsou chodci ze zákona povinni být označeni reflexním prvkem při pohybu v silničním provozu mimo obec, policisté doporučují, aby tyto prvky chodci využívali i při pohybu v obcích a městech. Tento prvek mnohdy může člověku i zachránit život. Při snížené viditelnosti, ve tmě nebo dešti jsou chodci pro řidiče snadno přehlédnutelní. Avšak v případě umístění reflexního prvku na svém těle se stávají viditelnými na opravdu velkou vzdálenost. Rovněž přecházení přes vozovku za nebo před stojícím autobusem nebo mezi zaparkovanými vozidly bývá pro chodce nebezpečné. Řidič není schopen včas zareagovat, neboť chodce nemůže vidět. Žít s pocitem, že řidič někoho srazil, byť to nebyla jeho vina, je velice traumatizující. Předejít takovým situacím však leze velmi snadno. Svou rozvážností, opatrností a ohleduplností.

por. Bc. Marcela Pučelíková
komisař

+420 974 872 207
+420 602 187 697
marcela.pucelikova@pcr.cz

KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE STŘEDOČESKÉHO KRAJE
Kancelář ředitele krajského ředitelství
Oddělení tisku a prevence

Tyršova 1635
266 50 Beroun

19. 12. 2018 Zobrazit méně

BEROUNSKO – Hledaný muž by se mohl pohybovat i na našem okrese.

Už více než rok a půl pátrá policie po dvaačtyřicetiletém muži, který je podezřelý ze spáchání majetkové trestné činnosti a trestné činnosti v oblasti drogové kriminality

22. 3. 2018 Zobrazit více

Policisté varují před podvodným jednáním na internetu

Kriminalisté upozorňují na několik případů podvodného jednání prostřednictvím internetové inzerce. Neznámý pachatel zde vystupuje jako řecký zubař, který pod smyšlenou legendou, že se vrací zpět do své země, nabízí k prodeji motorové vozidlo za velice příznivou cenu.

12. 2. 2018 Zobrazit více

Policisté varují: Dopravních nehod se zvěří přibývá

Policisté k dopravním nehodám, kdy řidičům zkříží jízdní dráhu lesní zvěř, vyjíždějí poměrně často. Apelují proto na všechny, aby předem počítali s tím, že k takovému střetu může dojít a přizpůsobili jízdu tak, aby dokázali včas zareagovat.

30. 1. 2018 Zobrazit více

Dětský letní tábor

Město Beroun ve spolupráci s městem Hořovice uspořádalo další ročník tábora pro děti ze sociokulturně znevýhodněného prostředí.

23. 1. 2018 Zobrazit více

Krádež urny ze hřbitova

Hořovičtí policisté řeší případ, ke kterému došlo v době od 16:00 hod. dne 24.11.2017 do 14:00 hod. dne 25.11. 2017 v obci Hořovice.

28. 11. 2017 Zobrazit více

Upozornění pro držitele zbrojních průkazů

Policisté připomínají držitelům zbrojních průkazů, že je třeba ohlídat si dvouměsíční zákonnou lhůtu před skončením platnosti průkazu.

1. 11. 2017 Zobrazit více