Logo mobilní aplikace

Volně ke stažení:

Mobilní poradna Bílého kruhu bezpečí pro oběti trestných činů

1. 7. 2021 Zobrazit více

Zloděj vykopal a odcizil 28 okrasných stromů

Není vyloučeno, že je bude nabízet k prodeji.

6. 3. 2019 Zobrazit více

Ze zpráv Policie ČR

BEROUNSKO – Střet autobusu s chodcem.Vloupání do vozidla. Vloupání do rekreační chaty.
Zloděj využil nepozornosti poškozené. Neznámí řidiči.

20. 12. 2018 Zobrazit více

Počty dopravních nehod s účastí chodců stoupají

Dopravní policisté upozorňují na zvýšený počet dopravních nehod, při kterých došlo ke sražení chodců. Za poslední měsíc vyjížděli dopravní policisté již k osmi dopravním nehodám na našem okrese, kdy došlo ke střetu vozidla s chodcem. Poměrně často bývá chodec sražen na přechodu pro chodce. Není však výjimkou že i na jiných místech, avšak většinou ve městech nebo obcích.

19. 12. 2018 Zobrazit více

BEROUNSKO – Hledaný muž by se mohl pohybovat i na našem okrese.

Už více než rok a půl pátrá policie po dvaačtyřicetiletém muži, který je podezřelý ze spáchání majetkové trestné činnosti a trestné činnosti v oblasti drogové kriminality

22. 3. 2018 Zobrazit více

Policisté varují před podvodným jednáním na internetu

Kriminalisté upozorňují na několik případů podvodného jednání prostřednictvím internetové inzerce. Neznámý pachatel zde vystupuje jako řecký zubař, který pod smyšlenou legendou, že se vrací zpět do své země, nabízí k prodeji motorové vozidlo za velice příznivou cenu.

12. 2. 2018 Zobrazit více

Policisté varují: Dopravních nehod se zvěří přibývá

Policisté k dopravním nehodám, kdy řidičům zkříží jízdní dráhu lesní zvěř, vyjíždějí poměrně často. Apelují proto na všechny, aby předem počítali s tím, že k takovému střetu může dojít a přizpůsobili jízdu tak, aby dokázali včas zareagovat.

30. 1. 2018 Zobrazit více

Dětský letní tábor

Město Beroun ve spolupráci s městem Hořovice uspořádalo další ročník tábora pro děti ze sociokulturně znevýhodněného prostředí. Tábor se opět konal v prvním červencovém týdnu u rybníka Štěpán. Z Hořovic se zúčastnilo tábora deset dětí. Všechny děti jsou klienty OSPOD Městského úřadu Hořovice. Čtyři děti žijí a chodí do školy v Hořovicích, další v blízkých obcích. Některé z těchto dětí se tábora zúčastnily již podruhé.

Program tábora a jednotlivé aktivity byly stejně jako v loňském roce koncipovány tak, aby se děti postupně seznámily s novým prostředím a pravidly, aby si zvykly na denní režim a postupně se učily vzájemně spolupracovat a podílet se na jednotlivých aktivitách. Pro děti toto nebylo vždy snadné, hlavně zpočátku pro ně bylo obtížnější zvyknout si na pravidelný režim. V průběhu tábora ale došlo k výraznému zlepšení. Děti také musely přijmout skutečnost, že je jejich chování za uplynulý den hodnoceno a ne vždy se povedlo, že byly pochválené. O to větší motivaci měly druhý den, aby vše napravily.

Na základě výpovědí dětských účastníků tábora, vedoucích i rodičů dětí, lze tvrdit, že cíle, které si projekt vytyčil, byly naplněny. Děti po příjezdu z tábora uváděly, že se v rámci jednotlivých aktivit učily vzájemně spolupracovat, pomáhat si, musely se učit spoléhat jeden na druhého a důvěřovat kamarádům. Děti velice těšil zájem vedoucích o ně samotné, o to, co na táboře prožívají, proč se chovají určitým způsobem, zájem o jejich starosti, problémy, ale i radosti. Bylo pro ně pozitivní si zhodnotit uplynulý den, uvědomit si, proč se staly určité situace, co jim přinesly a jak na ně působily. Některé děti se na pobytu spřátelily, naučily se vzájemně spolupracovat a pomáhat si, aby dosáhly určitého cíle. V případě, že se mezi dětmi vyskytl konflikt, za pomoci vedoucích se ho snažily zvládnout a naučit se jak se v podobných případech chovat a ovládnout. Dětem byla jasně nastavena pravidla chování i s výhodami a tresty za jejich dodržování či porušování.

Vedoucí po příjezdu z tábora hodnotili chování dětí a vliv aktivit na jejich další směřování pozitivně, z ohlasů dětí vyplynulo, že by se rády příští rok opět tábora zúčastnily.

V rámci kontinuální práce pracovníků OSPOD s rodinami dětí, které se tábora účastnily, bylo zjištěno, že rodiče dětí kladně hodnotili vliv pobytu na chování dětí v následujícím období po návratu z tábora, děti byly klidnější, lépe dodržovaly pravidla stanovená rodiči, některé se aktivně podílely na péči o domácnost. U některých dětí se pobytem na táboře nastartoval zájem o sport, například o plavání.

Ze základních škol, které děti navštěvují, nepřišly žádné informace, které by upozorňovaly na negativní chování těchto dětí, naopak u některých bylo ústně podáno kladné hodnocení. Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, kam některé z dětí docházejí, hodnotí přínos tábora také velmi pozitivně a doporučili by pobyt i dalším svým klientům.

O tom, že výše popsaná aktivita je smysluplná, svědčí i velký zájem od dětí, které se tábora zúčastnily v r. 2016, o to, být na táboře znovu v roce letošním. Děti si domů přivážejí hodně pozitivních zážitků, které některé z nich nemají šanci během roku zažít. Mají možnost alespoň na několik dní dostat se mimo rodinné prostředí i prostředí města nebo vesnice, kde žijí. Změna prostředí má často také velmi pozitivní vliv na psychiku a chování dětí.

23. 1. 2018 Zobrazit méně

Krádež urny ze hřbitova

Hořovičtí policisté řeší případ, ke kterému došlo v době od 16:00 hod. dne 24.11.2017 do 14:00 hod. dne 25.11. 2017 v obci Hořovice.

28. 11. 2017 Zobrazit více

Upozornění pro držitele zbrojních průkazů

Policisté připomínají držitelům zbrojních průkazů, že je třeba ohlídat si dvouměsíční zákonnou lhůtu před skončením platnosti průkazu.

1. 11. 2017 Zobrazit více