Rizika a nebezpečí

Mobilní aplikace

Logo mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Volně ke stažení:

google-play-downloadapp-store-download

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Navigace

Obsah

   
VEŘEJNÁ DOPRAVA AUTOMOBILY
IDOS - jízdní řády         Plánek parkovacích zón  zde ke stažení
ARRIVA            Info o sjízdnosti silnic
MHD Hořovice  Linka pomoci řidičům
Od 13.12.2020 nahradily linku MHD C09 níže uvedené spoje:
 

linka 531 
Hořovice - Příbram

 
TAXI 
linka 648 
Otmíče - Hořovice - Zbiroh
FANY-TAXI
linka 643 
Cerhovice - Hořovice - Křešín
TAXISLUZBA-NONSTOP6
 

 Možnosti autobusového spojení
od zastávky Hořovice, žel. st.
k zast. Hořovice nemocnice
s přípoji vlaků směr Praha

pdf  zde ke stažení (62.39 kB)

 

Možnosti autobusového spojení
od zastávky Hořovice, žel. st.
k zast. Hořovice nemocnice
s přípoji vlaků směr Plzeň

pdf zde ke stažení (75 kB)

 
                       

 
 
 Informační kancelář Arriva Hořovice 
Náměstí Boženy Němcové (na autobusovém nádraží).
                                                                                tel. 311 512 141
SEZNAM ODJEZDOVÝCH STÁNÍ SEZNAM ODJEZDOVÝCH STÁNÍ
PLÁN AUTOBUSOVÉHO NÁDRAŽÍ

PLÁN AUTOBUSOVÉHO NÁDRAŽÍ

     

9.6.2021 Úpravy ve veřejné dopravě
 

Na Hostomicku a Hořovicku budou od 13. 6. 2021 na základě podnětů od cestujících a obcí provedeny dílčí úpravy ve veřejné dopravě v systému PID.

Jedná se posuny vybraných spojů pro zajištění dřívějších příjezdů do škol a na základě požadavku Plzeňského kraje dochází k přečíslování vybraných linek:

527 - pouze změna návazných poznámek

531 - pouze změna návazných poznámek

639 - posun spojů 512 a 509 pro lepší ranní spojení do škol v Hostomicích a Hořovicích a spoje 525 pro lepší přestup ve směru Podbrdy

640 - posun spoje 514 pro lepší ranní spojení do školy v Hořovicích

642 - posun spoje  502 pro lepší ranní spojení do školy v Hostomicích

644 - přečíslování linky na 544

645 - přečíslování linky na 545, změna trasy jednoho odpoledního spoje na požadavek dopravce

646 - přečíslování linky na 546

647 - přečíslování linky na 547

648 - přečíslování linky na 548

 

Jízdní řády všech dotčených linek, jsou rovněž k dispozici na stránkách dopravního systému PID: Úvodní stránka | Pražská integrovaná doprava (pid.cz)

 


13.5. Zrychlené spoje Hořovice – Žebrák – Praha

Na základě podnětů obcí a cestujících na zavedení zrychlených spojů v relaci Hořovice – Žebrák – Praha bylo realizováno následující dopravní opatření.

S platností od 17. 5. 2021 bude v uvedené trase v pracovní dny zavedeno celkem 5 zrychlených spojů, 3x ráno do Prahy a 2x odpoledne z Prahy. Tyto spoje budou vedeny jako přímé s tím, že ve Zdicích dojde pouze ke změně číselného označení linky 384 → 394, resp. 394 → 384, tj. bez nutnosti přestupu, viz následující přehled:

 

 

Hořovice – Praha od 17. 5. 2021 (pracovní dny)

Spoje obsluhují všechny pravidelné zastávky linek 384 a 394

Hořovice, nám. B. Němcové

4:33

5:27

6:28

Linka 384

Hořovice, Valdek

4:35

5:29

6:31

Tlustice

4:39

5:33

6:36

Žebrák, nám.

4:44

5:38

6:42

Bavoryně, rozc.

4:51

5:45

6:50

Zdice, nám.

4:55

5:49

6:54

bez přestupu pokračuje jako linka 394

Zdice, nám.

4:55

5:49

6:54

Linka 394

Králův Dvůr, Na knížecí

5:04

5:59

7:05

Beroun, U Černého koně

5:13

6:08

7:14

Praha, Nové Butovice

5:38

6:33

7:41

 

 

Praha - Hořovice od 17. 5. 2021 (pracovní dny)

Spoje obsluhují všechny pravidelné zastávky linek 384 a 394

Praha, Nové Butovice

15:15

17:15

Linka 394

Beroun, U Černého koně

15:36

17:36

Králův Dvůr, Na knížecí

15:45

17:45

Zdice, nám.

15:56

17:56

bez přestupu pokračuje jako linka 384

Zdice, nám.

15:56

17:56

Linka 384

Bavoryně, rozc.

15:59

17:59

Žebrák, nám.

16:06

18:06

Tlustice

16:11

18:11

Hořovice, Valdek

16:16

18:16

Hořovice, nám. B. Němcové

16:19

18:19

 

Věříme, že zrychlené spoje zkvalitní dopravní spojení mezi Hořovicemi, Žebrákem a Prahou a prosíme Vás o případnou distribuci mezi Vaše občany prostřednictvím Vašich webových stránek či sociálních sítí.

 

Pavel Procházka

Vedoucí oddělení plánování dopravy

Integrovaná doprava Středočeského kraje

Sokolovská 100/94, 186 00, Praha 8 - Karlín  

METEOR CENTRE OFFICE PARK, Budova A, 1. patro

 


 

2.12.2020

Změny v městské hromadné dopravě

Také Hořovicko se od letošního prosince stává součástí uceleného projektu Integrované dopravy Středočeského kraje. Do tohoto systému bude zakomponována také městská hromadná doprava (linka C9), která bude samozřejmě nadále všem pasažérům poskytována zdarma.  Zmíněnou linku C09 od 13. prosince 2020 nahradí tři autobusové linky: 531, 643648. Jízdní řády těchto linek jsou uveřejněny v prosincovém vydání Hořovického Měšťana.

Zmíněné linky jsou zakomponovány do systému integrované dopravy, tedy nejezdí pouze po Hořovicích. Kdokoliv do jedné z uvedený linek nastoupí na zastávce na území města Hořovice a také vystoupí na zastávce na území našeho města, bude mu řidičem vystavena jízdenka na hodnotu 0,-- Kč. Na uvedených linkách samozřejmě platí také jízdenky zakoupené v rámci integrovaného systému kdekoliv jinde. Pokud tedy někdo pojede například z Prahy a použije linku městské hromadné dopravy do své cílové zastávky, stačí se prokázat svou zakoupenou jízdenkou.

Integrace dopravy je společný zájem Prahy a Středočeského kraje i jejich obyvatel. Koordinované a integrované řešení dopravní obsluhy přináší nejen lepší dopravní obsluhu, ale také efektivnější využití financí objednatelů, tedy v tomto případě také města. V současné době existují na území Prahy a Středočeského kraje souběžně dopravní systémy: Pražská integrovaná doprava (PID) a Středočeská integrovaná doprava (SID). Zapojení do společného integrovaného systému Prahy a Středočeského přináší řadu výhod. Zejména se jedná o možnost cestovat na jednu jízdenku v celém systému, do kterého patří vlaky, příměstské autobusy v podstatné části Středočeského kraje i pražská MHD. Tato skutečnost v drtivé většině případů znamená nižší náklady na cestování. Další výhodou je koordinace jízdních řádů autobusů navzájem, ale i autobusů s vlaky. Tím také dochází ke zjednodušení a zpřehlednění vedení linek a jejich jízdních řádů. Následně se lépe propojí také jednotlivé oblasti Středočeského kraje. Systém umožňuje nákup výhodného předplatného jízdného, které platí na všech integrovaných linkách v Praze i ve Středočeském kraji. Lze tím významně ušetřit zejména při pravidelném dojíždění.

Jednotné jízdné a tarifní podmínky platí na všech linkách. Informace o jízdních řádech a tarifu jsou přehledně na jednom místě, a to na webu dopravního systému: www.pid.cz.

Systém poskytuje komplexní zákaznický servis v podobě kontaktního formuláře, využití sociálních sítí, kde lze zjistit aktuální informace z provozu, informace o polohách vozidel apod.

Mimo jiné systém uplatňuje vyšší standardy kvality na čistotu vozidel, chování řidičů i dodržování jízdních řádů.

Celý dopravní systém garantuje Středočeský kraj cestou jím zřízené příspěvkové organizace s názvem Integrovaná doprava Středočeského kraje (IDSK), která také smluvně najímá jednotlivé dopravce. Město tedy platí služby městské hromadné dopravy přímo této krajské příspěvkové organizaci.

Nezbývá si tedy přát, aby se vše podařilo ke spokojenosti uživatelů nejen městské hromadné dopravy. S úctou Dr. Ing. Jiří Peřina, starosta Hořovic

  

Autobusová doprava

Pravidelnou autobusovou dopravu na Hořovicku zajišťuje především podnik
ARRIVA SC

Bezplatná linka MHD:

Linku C09 od 13. prosince 2020 nahradí tři autobusové linky: 531, 643648.


  


Železniční doprava

Hořovice leží na hlavní železniční trati č.170 Praha - Zdice - Plzeň - Cheb s velmi dobrým spojením osobními vlaky nebo rychlíky cca každou hodinu. Spojení s jižní oblastí republiky zajišťuje trať č. 200 Zdice - Protivín.

 Informace o železniční dopravě nádraží Hořovice, 601 584 696.

 WWW Českých drah

 

 

Dopravní komunikace

Oblastí prochází dálnice D5 Praha-Plzeň, ke sjezdu na Hořovice je nejlépe použít exit č. 34 - nachází se v Žebráku.Dopravní síť pro automobilovou dopravu tvoří v regionu silnice II., a III. třídy a místní komunikace III. a IV. třídy.  
 


LINKA POMOCI ŘIDIČŮM https://www.1224.cz/