Logo mobilní aplikace

Volně ke stažení:

Prevence kriminality pro seniory

Obava z celosvětově rozšířené nákazy COVID – 19, která zasáhla také Českou republiku, dopadá v této době i na jednu z nejohroženějších skupin obyvatel – seniory.

Ti jsou tak v současné době mnohdy nuceni zejména využít cizí pomoci. Tou může být pomoc od blízké osoby, souseda, ale také od různých dobrovolnických organizací, které se do pomoci seniorů aktivně zapojují.

31. 3. 2020 Zobrazit více

Základní informace k projednávání přestupků

postihujících porušení opatření přijatých v době nouzového stavu

26. 3. 2020 Zobrazit více

Jak žít spolu a s virem Covid 19

Získejme čas a uchovejme dobrou mysl
Vážení spoluobčané, sousedky a sousedé,
ať je nám osm nebo osmdesát, ať jsme právě teď zdravotníky nebo pacienty čekajícími na operaci, studentkami, žáky, učiteli, politiky a jejich oponenty, prodavačkami nebo nakupujícími, úředníky nebo lidmi,
kteří potřebují prostřednictvím úřadu dosáhnout na pomoc, všechny nás v těchto měsících spojuje možnostonemocnět. Ať chceme nebo nechceme, patříme k sobě a potřebujeme se. Nejsme v tom sami.
Pojďme vydržet tlak nejistot a zůstat solidární. Zvládat věci společně. Po prvních semknutých dnech pravděpodobně zažijeme dny nebo týdny rozčarování a vyčerpání. I pak ale budeme muset ještě několik měsíců spolu a s Covidem-19 co možná nejnormálněji žít.

23. 3. 2020 Zobrazit více

Důležité kontakty v době epidemiologické krize

Informační linky, weby, psychologická podpora

22. 3. 2020 Zobrazit více

Domácí rouška a bezpečné chování

20. 3. 2020 Zobrazit více

Moje rouška chrání Tebe, Tvoje rouška chrání mě!

Město Hořovice vyzývá občany, aby kvůli zabránění šíření nákazy používali na veřejnosti ochranné roušky. K distribuci roušek z aktivity občanů
je před budovou MěÚ č.p. 640 (bývalá střední zemědělská škola) umístěn stojan s nabídkou šitých roušek. Roušky jsou určeny pro občany, kteří si samotní nejsou schopni roušku ušít nebo jinak opatřit. Zároveň prosíme občany, kteří roušky šijí, zda by k jejich distribuci používali tento stojan.“
Nabídku roušek neovlivňuje Městský úřad Hořovice.

18. 3. 2020 Zobrazit více

Nabídka neziskové organizace Elpida pro seniory

Nezisková organizace Elpida, která pomáhá seniorům nabízí obyvatelům Středočeského kraje profesionální pomoc bezplatné Linky seniorů na tel. čísle 800 200 007, která je v provozu každý den do 8 do 20 hodin v době vyhlášení nouzového stavu.

16. 3. 2020 Zobrazit více

Informační linky, celostátní, na ministerstva

Více na:

15. 3. 2020 Zobrazit více

Opatření nemocnice Hořovice

Dobrý den,
vzhledem k hygienicko-epidemiologické situaci v ČR a omezenému počtu ochranných pomůcek jsme se rozhodli k těmto opatřením:

15. 3. 2020 Zobrazit více