Logo mobilní aplikace

Volně ke stažení:

Domov pro seniory Na Výsluní

- režim návštěv od 1.9.2021
- oznámení pracovní cesty ředitelky Domova

1. 9. 2021 Zobrazit více

Podpora firem i živnostníků prostřednictvím Krajské hospodářské komory Střední Čechy

Propagační katalog výrobků a Mapa podnikatelských zajímavostí Středočeského kraje. Projekty vznikly za účelem podpory firem i živnostníků v této nelehké koronavirové době.

30. 8. 2021 Zobrazit více

Stanovisko České obchodní inspekce k rouškám v obchodě

Prodejce nemusí obsloužit zákazníka bez nasazeného respirátoru
(Praha, 19. srpen 2021) Česká obchodní inspekce se v poslední době čím dál častěji setkává s dotazy ohledně údajné diskriminace spotřebitele, který není vpuštěn do provozovny, když nemá nasazený respirátor. Povinnost nosit respirátor (nebo obdobný prostředek) ve vnitřních prostorech aktuálně stanoví mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví a prodejce se rozhodně nedopouští diskriminace, pokud nevpustí do provozovny zákazníka bez respirátoru (nebo obdobného prostředku).

24. 8. 2021 Zobrazit více

Nábor strážníků Městské policie Hořovice

Městská policie Hořovice přijme do svých řad nového strážníka.

12. 7. 2021 Zobrazit více

Mobilní poradna Bílého kruhu bezpečí pro oběti trestných činů

1. 7. 2021 Zobrazit více

Kniha Jinecko pro pamětníky

Prodej knihy v Společenském centru Jince

23. 5. 2021 Zobrazit více

Individuální poradenství pro cizince

Konzultace během období COVID-19 na Městském úřadě Hořovice každé pondělí 13:00 – 15:00 bez objednání a každé pondělí dopoledne po předchozím objednání na telefonním čísle 605 215 649

22. 2. 2021 Zobrazit více

Kontaktní místo policie POL POINT

Nový způsob komunikace občana s policií

12. 2. 2021 Zobrazit více

Pečovat a žít doma je normální

Naše videa Vám poradí, jak zvládat péči o své blízké v domácím prostředí

Pečujete dlouhodobě o blízkého člověka v domácím prostředí?

Byla Vašemu dítěti stanovena závažná diagnóza?

Potřebujete se v této situaci zorientovat a nevíte, na koho se obrátit?

Nevíte, jaké služby Vám mohou v péči pomoci?

Potřebujete poradit, na jakou podporu máte nárok?

Pak právě pro Vás jsme vytvořili videa „Pečovat a žít doma je normální!“ se základními radami pro pečující.

První video obsahuje rady a doporučení, co je potřeba zařídit, když rodina začíná o někoho pečovat. Druhé video je věnováno možnostem materiální a finanční podpory, kterou mohou pečující čerpat. Třetí video poskytuje podrobné rady, které sociální a jiné služby mohou pečujícím rodinám pomoci. Poslední video je věnováno tomu, jak se vyrovnat s odchodem blízkého člověka, a praktickým otázkám, které je potřeba vyřešit. Animovaná videa jsou názorná a všechna jsou opatřena mluveným slovem, titulky a jsou ve znakovém jazyce, aby byla srozumitelná pro kohokoliv.

Videa i jejich forma vznikla na základě každodenních zkušeností našich klientů a rozhovorů s odborníky v Centru pro komunitní práci střední Čechy. Jejich záměrem je šířit informace v této srozumitelné a snadno dostupné podobě mezi co největší počet pečujících. Zvlášť v současné době mohou být videa vhodným zdrojem informací pro rodiny, které doma pečují o své blízké.

Tým CPKP střední Čechy QR kod všechna videa pečujici  zde ke stažení

11. 11. 2020 Zobrazit méně