Logo mobilní aplikacegoogle-play-downloadapp-store-download

Napouštění bazénů v nadcházejícím období

Napouštění bazénů v nadcházejícím obdobíTisková zpráva společnosti VAK Beroun

17. 4. 2019 Zobrazit více

UZAVŘENÍ SOCIÁLNÍHO ODBORU

Odbor sociálních věcí, zdravotnictví a školství bude v době od 16.5. - 17.5. 2019 z technických důvodů uzavřen.

9. 4. 2019 Zobrazit více

KINO V HOŘOVICÍCH MŮŽE BÝT!

Kino v Hořovicích může být!

Dne 4. dubna 2019 proběhla v prostoru městského kina veřejná prezentace obnovy této budovy a jejího zaměření. Původně byl prostor kinosálu po jedenácti letech chátrání zaprášený a stalo se z něj skladiště nepotřebných věcí. Děti z Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Farní charity Starý Knín ho pod vedením pana Jaromíra Košťálka uklidily tak, že na nás opět dýchla dávná atmosféra kina, kterou jsme kdysi znali.

Veřejné prezentace, či chcete-li besedy, se zúčastnilo přes 100 lidí. Všichni příchozí obdrželi u vchodu do budovy kina brožuru, která obsahovala studii budovy, a většina z nich také anketní lístky, na které mohli vyjádřit svůj názor týkající se dalšího směřování kina, a lístek vhodit do připraveného boxu.

Celou prezentací bravurně provázel přítomné pan Petr Koukal. K připravovanému záměru se vyjádřili jak autoři studie, architekti studia MAK (Mobilní architektonická kancelář) paní Kateřina Vídenová a pan Adam Wlazel, kteří seznámili přítomné s možnou podobou budovy a jejího bezprostředního okolí, tak pan místostarosta Ondřej Vaculík, ředitel MKC Hořovice, p. Přemysl Landa i vedoucí Odboru sociálních věcí, zdravotnictví a školství, paní Olga Kebrlová, která je hybatelkou celé této akce.

Po představení studie následovala diskuse, ve které zazněla hlavně finanční otázka, která se týká vytvoření projektu a následné rekonstrukce, vhodnost umístění kavárny do budovy kina s ohledem na množství jiných kaváren v okolí, otázka návštěvnosti filmových projekcí a také úprava prostoru před budovou, který by bylo vhodné znepřístupnit automobilům a celkově ho odhlučnit od rušné Pražské ulice.

Celý večer proběhl v příjemné atmosféře a společné chuti realizovat představený záměr. V boxu, do kterého lidé házeli své anketní lístky, nakonec skončilo 94 lístků ze 100. Všechny vyjadřovaly souhlas s představenou studií a na 29 z nich byla napsána i zpětná vazba a další návrhy. Některé z nich obsahovaly přání, aby v budově byl vytvořen prostor pro setkávání mladých lidí, jiné uváděly, že o kavárnu určitě stojí, dále tu bylo přání, aby zde byly promítány pohádky o sobotních odpoledních, padl i návrh, že by město mělo při provozu spolupracovat s nějakým partnerem, který bude schopen přinášet nové nápady. Hodně příspěvků se týkalo prostoru před kinem, který si většina lidí přeje zachovat jako klidovou zónu (někteří by však uvítali udržení průjezdu do Zámecké ulice). Padly i připomínky na efektivní využití všech kulturních objektů – klubu Labe, společenského domu a kina.

Všem, kteří přišli na veřejnou prezentaci, tímto moc děkujeme. O dalším dění vás budeme informovat. Budeme rádi za vaše názory a komentáře.

Projekt obnovy městského kina v Hořovicích zde ke stažení

9. 4. 2019 Zobrazit méně

SETKÁNÍ OBČANŮ S VEDENÍM STŘEDOČESKÉHO KRAJE

Setkání občanů s vedením Středočeského kraje se uskuteční ve čtvrtek 11. dubna od 16:00 hodin v sále hořovické radnice.

9. 4. 2019 Zobrazit více

SVOZ OBJEMOVÉHO ODPADU A ŽELEZNÉHO ŠROTU

Svoz objemového odpadu a železného šrotu se v Hořovicích uskuteční od 13.5. do 28.5.2019

8. 4. 2019 Zobrazit více

OZNÁMENÍ O HAVÁRII VODOVODNÍHO ŘADU

Oprava havárie vodovodního řadu dne 3.4.2019

3. 4. 2019 Zobrazit více

Úklid Červeného potoka

Červený potok vypadal jako odkladiště odpadu. Úředníci nasbírali 55 pytlů především plastů. Na místě se nacházely i palubní desky nebo televize, nalezena byla také peněženka s doklady.

3. 4. 2019 Zobrazit více

Rozbor vzorku skládka - Aquatest

PROTOKOL O ZKOUŠKÁCH č. 541/19
List

14. 3. 2019 Zobrazit více

Plán sociálních služeb

V letošním roce čeká Středočeský kraj příprava nového Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb na období 2020 – 2022. Do tvorby plánu bychom rádi zapojili také osoby z řad veřejnosti  a subjekty...

13. 3. 2019 Zobrazit více

Vyjádření zpracovatele projektové dokumentace pro rekultivace I. etapy skládky Hořovice k provedení odplynění skládky

V rámci stavby Skládky odpadů Hrádek a následných rekultivací vzniklo ze strany občanů podezření, že odplyňovací studny byly zahrnuty odpadem a hrozí tak poškození skládky či snad dokonce hromadění plynu a havárie.
Pro vyvrácení těchto informací uvádíme prohlášení projektanta k úpravě odplynění s tím, že vyvedení nad terén není závadou, ale je součástí monitorovacího zařízení, kdy veškeré posudky a dokumentace jsou součástí spisového materiálu stavebního úřadu.

David Grunt - Vedoucí odboru výstavby

12. 3. 2019 Zobrazit více