Logo mobilní aplikacegoogle-play-downloadapp-store-download

Základní informace k projednávání přestupků

postihujících porušení opatření přijatých v době nouzového stavu

26. 3. 2020 Zobrazit více

Aktuální situace ve výskytu koronaviru ve Středočeském kraji a na Berounsku

Aktuální situace ve výskytu koronaviru ve Středočeském kraji a na Berounsku

24. 3. 2020 Zobrazit více

Pro občany, kteří nemají k dispozici roušky

V případě, že nemáte k dispozici roušku pro osobní potřebu, můžete si ji, po předchozí telefonické domluvě na telefonních číslech 311 545 339, 731 525 851, 778 471 952, vyzvednout na MěÚ Hořovice, odboru sociálních věcí, zdravotnictví a školství v budově Městského úřadu, Palackého náměstí 640, vchod B od parkoviště, a to v pondělí a středa 8:00 – 17:00, úterý a čtvrtek 8:00 – 13:00 a pátek 8:00 – 12:00. Maximální možný počet je jeden kus na jednoho člena rodiny.

Město Hořovice informuje: Koronavirus - Covid - 19

Aktualizované informace - nákupní doba pro seniory nově

Hlavní události kolem koronaviru v České republice 23. března

zdroj https://ct24.ceskatelevize.cz/

• Omezení volného pohybu osob, které začalo platit o půlnoci z neděle 15. na pondělí 16. března, bylo prodlouženo do 1. dubna do 06:00.

• Vláda schválila zvýšení schodku letošního státního rozpočtu ze 40 na 200 miliard korun.

• Lidé starší 65 let budou mít od středy 25. března pro nákupy ve větších obchodech s potravinami a drogerií vyhrazený čas od 08:00 do 10:00.

• Kabinet schválil kurzarbeit pro firmy, na které dopadla omezení kvůli šíření koronaviru.

• Do středy 1. dubna do 06:00 bylo prodlouženo omezení pro maloobchod s výjimkou prodejen potravin, drogerie či galanterií. Prodlouženo bylo rovněž uzavření stravovacích provozoven.

• Vláda jednomyslně schválila pozastavit elektronickou evidenci tržeb (EET) po dobu trvání nouzového stavu a následujících třech měsíců. Žádný poplatník nebude muset evidovat své tržby a tato povinnost nebude kontrolována.

• Maturity by měly být nejdříve 21 dnů po znovuotevření škol, nebo by je mohly nahradit výsledky studentů z posledních tří vysvědčení střední školy. Kabinet také souhlasil s tím, aby přijímací zkoušky na střední školy byly nejdříve 14 dnů po otevření škol.

• Vláda schválila odpuštění minimálních záloh na sociální a zdravotní pojištění živnostníkům, a to na půl roku od března do srpna.

• Kabinet opět zpřísnil podmínky pro zajíždění za hranice za prací. Pokud chtějí pendleři nadále pracovat v zahraničí, mají si tam zajistit ubytování. Vláda to doporučuje na tři týdny. Po návratu budou muset počítat se čtrnáctidenní karanténou.

23. 3. 2020 Zobrazit méně

Jak žít spolu a s virem Covid 19

Získejme čas a uchovejme dobrou mysl
Vážení spoluobčané, sousedky a sousedé,
ať je nám osm nebo osmdesát, ať jsme právě teď zdravotníky nebo pacienty čekajícími na operaci, studentkami, žáky, učiteli, politiky a jejich oponenty, prodavačkami nebo nakupujícími, úředníky nebo lidmi,
kteří potřebují prostřednictvím úřadu dosáhnout na pomoc, všechny nás v těchto měsících spojuje možnostonemocnět. Ať chceme nebo nechceme, patříme k sobě a potřebujeme se. Nejsme v tom sami.
Pojďme vydržet tlak nejistot a zůstat solidární. Zvládat věci společně. Po prvních semknutých dnech pravděpodobně zažijeme dny nebo týdny rozčarování a vyčerpání. I pak ale budeme muset ještě několik měsíců spolu a s Covidem-19 co možná nejnormálněji žít.

23. 3. 2020 Zobrazit více

Důležité kontakty v době epidemiologické krize

Informační linky, weby, psychologická podpora

22. 3. 2020 Zobrazit více