Město Hořovice
Hořovice

2016 Pobytový tábor pro děti ze socio-kulturně znevýhodněných rodin

Město Hořovice se pro letošní rok stalo partnerem města Beroun při pořádání pobytového tábora pro děti ze socio-kulturně znevýhodněných rodin. Tábor byl dotován Ministerstvem vnitra ČR v rámci Programu prevence kriminality a částečně se na jeho zajištění finančně podílela i obě města. Z tohoto důvodu byla spoluúčast zákonných zástupců dětí dosažitelná i pro nízkopříjmové rodiny.

Město Hořovice se pro letošní rok stalo partnerem města Beroun při pořádání pobytového tábora pro děti ze socio-kulturně znevýhodněných rodin. Tábor byl dotován Ministerstvem vnitra ČR v rámci Programu prevence kriminality a částečně se na jeho zajištění finančně podílela i obě města. Z tohoto důvodu byla spoluúčast zákonných zástupců dětí dosažitelná i pro nízkopříjmové rodiny.

Třicet dětí si v termínu 1. – 11. července užívalo táborovou atmosféru v Rekreačním středisku Svatý Štěpán u Cheznovic u Rokycan.Na výběru deseti dětí z oblasti Hořovic a okolí spolupracovalo oddělení sociálně právní ochrany dětí Městského úřadu Hořovice, pracovníci Farní charita Beroun a Farní charity Starý Knín. Obdobně bylo vybráno i dvacet dětí zBerouna.

Díkycelotáborové hře„Cesta kolem světa“ si děti vyzkoušely zvyky, ochutnaly jídla a přiblížily kulturu devíti vybraných zemí. Učily se hospodařit s táborovými penězi, spolupracovat ve skupinách, respektovat ostatní účastníky tábora. Každý den měli vedoucí i děti možnost ocenit ostatní táborníkypředáním růže nebo bodláku se současným vysvětlením důvodů, které je k tomu vedly. To dětem přineslozpětnou vazbu, jak jejich chování na druhé působí, což je často motivovalo k zamyšlení a změně.

Velké poděkování za zvládnutí celého tábora a přípravu programu patří především hlavní vedoucí Alžbětě Táborské a také Radce Redzinové, která s dětmi pracuje i celoročně v rámci Sociálně aktivizačních služeb Betlém Farní charity Beroun. Odměnou všem 5 vedoucím byly usměvavé tváře spokojených dětí a u některých i slzičky při odjezdu domů. Odvezly si spoustu zážitků, poznatků a dovedností, které mohou uplatnit v dalším životě.

Datum vložení: 7. 11. 2018 0:00
Datum poslední aktualizace: 7. 11. 2018 0:00

Bezpečné město

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Náš web

Informační centrum

Administrace webu
ic@mkc-horovice.cz