Městský úřad
Palackého náměstí 2
26801 Hořovice
tel.: +420 311 545 301
e-mail: e-podatelna@mesto-horovice.cz
identifikátor datové schránky: yjmbxfn
BEROUNSKO – V podzimních a zimních měsících hrozí vyšší riziko střetu se zvěří. Víte, jak se mu případně vyhnout a co dělat po dopravní nehodě?
Podzimní a zimní měsíce jsou typické vyšší aktivitou divoké zvěře a brzkým stmíváním. To jsou nejzásadnější faktory, které zvyšují riziko střetu vozidla se zvěří. Nejvyšší aktivita a nejčetnější počet srážek je zaznamenám mezi 5 a 7 hodinou ranní a mezi 16 a 21 hodinou večerní – tedy v době dopravních špiček.
Berounští policisté vyjížděli od 1. září k celkem 46 dopravním nehodám se zvěří, kdy se nejčastěji jednalo o srážku s vysokou zvěří či divokými prasaty. Hmotná škoda se při nehodách vyšplhala na bezmála 2 000 000 korun.
Jak minimalizovat riziko střetu?
Co dělat po srážce?
Aby vám pak vaše pojišťovna uhradila škodu způsobenou střetem se zvěří, je nutné mít toto riziko pojištěné. Klasické povinné ručení neobsahuje střet se zvěří. Je tedy třeba toto riziko připojistit, nebo sjednat havarijní pojištění. Ideální je kontaktovat pojišťovnu a informovat se o konkrétních možnostech.
Policisté po příjezdu na místo dopravní nehody provedou běžné úkony, jako je provedení dechové zkoušky řidiče, kontrolu předepsaných dokladů řidiče a ohledání místa dopravní nehody včetně provedení fotodokumentace. K události sepíšou záznam o dopravní nehodě zaviněné zvěří, přičemž řidiči předají jeho potvrzení. Dále vyrozumí příslušné myslivecké sdružení, které se postará o odklizení zvěře ze silnice. Fotodokumentaci a záznam o dopravní nehodě policisté automaticky zasílají pojišťovně.
nprap. Simona Vacherlohnová
preventistka PČR ÚO Beroun
31. října 2024
Administrace webu
ic@mkc-horovice.cz
Napište nám!
O tom, co jste na těchto stránkách nenašli, nebo o tom,
co byste našli rádi, možná jinak a jinde...