Město Hořovice
Hořovice

Aktuální opatření ke koronaviru – 28. května 2021

Usnesení vlády č. 486 ze dne 28.5.2021
Mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví:
Příloha č. 1 Usnesení vlády č. 486, mimořádné opatření, kterým se stanovuje omezení maloobchodního prodeje zboží a služeb a poskytování služeb
Příloha č. 2 Usnesení vlády č. 486, mimořádné opatření o testování obyvatel na SARS‑CoV‑2

1. Usnesení vlády č. 486 Mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví: (193.59 kB)
  2. Příloha č. 1 Usnesení vlády č. 486, mimořádné opatření, (452.65 kB) kterým se stanovuje omezení maloobchodního prodeje zboží a služeb a poskytování služeb
  3. Příloha č. 2 Usnesení vlády č. 486, mimořádné opatření o testování obyvatel na SARS‑CoV‑2 (377.44 kB)

Krátce co vláda odsouhlasila:

• Od pondělí budou moci za stanovených podmínek otevřít všechny zbývající služby
  • Změny souvisí s rozhodnutím Nejvyššího správního soudu. Od pondělí tedy budou moci restaurace, bary, hudební kluby, bazény, bowlingové herny či kasina otevřít i veřejnosti dosud nepřístupné vnitřní prostory. Zákazníci či hosté budou smět vstoupit jen tehdy, pokud podstoupili očkování, testování či prodělali nemoc ve stanovených termínech. Do restaurací budou moci i na základě provedeného tzv. antigenního samotestu, a to jak v zaměstnání či ve škole, tak i přímo na místě při vstupu do provozovny. Podmínky jsou obdobné jako u dosud otevřených zahrádek, tedy například bez možnosti provozování živé hudby a tance.
  • Stravovací zařízení musí dodržet stanovené počty osob u stolů a rozestupy mezi nimi, u bazénů, sportovišť a kasin bude platit omezení maximálně jedna osoba na 15 metrů čtverečních a důraz na dodržování dvoumetrových rozestupů mezi lidmi, ve wellnes zařízeních pak bude možné zaplnit jen 30 procent kapacity. Sauny mohou fungovat za podmínky vyhřátí na minimálně 80°C a bez využití krystalického ochlazování a ledových studní.
  • Pořadatelé kongresů a vzdělávacích akcí budou moci nově přivítat až 250 osob při zachování maximálně padesátiprocentní obsazenosti sálu, pěvecké sbory budou moci zkoušet či vystupovat až ve 30 lidech.
  • Do podmínek, jak se prokázat při vstupu do restaurací atd., přidalo ministerstvo i národní certifikáty o provedeném očkování. Pro jejich uznání platí stejná pravidla jako pro české občany, tedy 22 dní od první dávky u nedokončeného očkování a 22 dní až devět měsíců od první dávky u kompletního očkování a 14 dnů až devět měsíců u jednodávkové vakcíny.

Zdroj zde:https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/vysledky-mimoradneho-jednani-vlady-28--kvetna-2021-188649/

Datum vložení: 28. 5. 2021 0:00
Datum poslední aktualizace: 28. 5. 2021 0:00

Náš web