Město Hořovice
Hořovice

Na světě nejsme sami

Homesharing

HOMESHARING
Na světě opravdu nejsme sami a většina z nás si to uvědomuje a různým způsobem pomáhá či se zapojuje do místního dění. Možností je mnoho a je na každém z nás, kdy a jak se zapojíme.

Na světě opravdu nejsme sami a většina z nás si to uvědomuje a různým způsobem pomáhá či se zapojuje do místního dění. Možností je mnoho a je na každém z nás, kdy a jak se zapojíme.

Naše komunita je tu pro ty, kteří pečují o své blízké. Rodiče a sourozence dětí se zdravotním postižením, a také pro ty, kteří pečují o své stárnoucí rodiče a jiné blízké. Díky naší pomoci snad i oni vědí, že tu nejsou sami a mají v naší společnosti své místo a oporu. Jak pomáháme? Různě, ale dnes se vám chceme trochu pochlubit.

Pomoci, kterou v tuto chvíli rozvíjíme, se říká homesharing. Jak probíhá?

Jednou až dvakrát za měsíc, na pár hodin, se např. desetiletý Martin se zdravotním postižením potká se svoji hostitelkou Janou. Jdou spolu na výlet, jsou k ní domů, hrají hry, společně vaří, staví z kostek .... cokoliv co je oba baví. Rodiče Martina si na chvíli odpočinou.

Po roce a půl práce, máme skupinu hostitelů, kteří se těší na čas strávený s dětmi, jako je Martin. Čas tráví podle společné domluvy a zažívají mnoho nečekaného, překvapivého a radostného. Každé setkání pečlivě naplánují, přestože je nakonec většinou všechno jinak. Buď prší, je zima nebo někdo má rýmu.

Jak vám představit, co se v homesharingu děje? Těžko, ale možná pomůže pár vět od našich dětí, pečujících rodičů a hostitelů.

„Mami už jdi, tady máš mobil, batoh, jdi…Karolína je moje.“

„Honza si pomalu zvyká i na další členy rodiny, respektive manžela – tentokrát se už neschovával, pozdravil ho. Vypadá to, že se pomalu osměluje. Nebude to dlouho trvat a bude tu jako doma.“

„Zdravíme do CPKP, vše probíhá perfektně, zasílám pár fotek. Pouštěli jsme drona. Standovi jsem kompletovalakostým na Mikuláše, byl nadšený... a každou návštěvu nám hraje na kytaru.“

„Setkání bylo pro nás jako požehnání! Naši hostitelé jsou neuvěřitelní, připravili bojovku! Krása nebeská. Opět a opět: DĚKUJEME!! Jsme dojatí!“

„První setkání u našich hostitelů …. nádhera, vše vřelé a hladké jako medové pohlazení. Byli jsme tam oba, celou dobu. Syn probádal horolezeckou stěnu a seznamoval se s pejskem. Prohlédl si celý dům a po přečtení všech deníčků zakotvil v hostinském pokoji. My dospělí jsme vděční.“

Chcete nabídnout svůj čas a sdílet ho s „našimi“ dětmi? Ozvěte se.

Martina Macurová, Petra Štěpová a Renata Baxová, homesharing@cpkp.cz

HomesharingHomesharing

Datum vložení: 10. 1. 2023 10:03
Datum poslední aktualizace: 10. 1. 2023 10:05
Autor: Správce Webu

Aktuálně

Rizika a nebezpečí

Náš web

Informační centrum

Administrace webu
ic@mkc-horovice.cz
Napište nám!
O tom, co jste na těchto stránkách nenašli, nebo o tom,
co byste našli rádi, možná jinak a jinde...